[jwplayer mediaid=”8339″]Światowy potentat w branży oprogramowań graficznych – firma Adobe – spośród kilku milionów grafik wybrała pracę ostrowianina, grafika Janusza Jurka. To jego praca pt: „Bird’ Code” będzie przez najbliższy rok znakiem rozpoznawczym programu. Kampania z praca ostrowianina ruszyła równocześnie we wszystkich krajach i na wszystkich dostępnych nośnikach.

– Firma Adobe co roku spośród milionów grafik umieszczanych na portalu Behance wybiera kilka, ich zdaniem najlepszych, aby promować nimi swoje produkty. Bardzo się cieszę, że zwrócono uwagę na moje prace i ostatecznie mnie wybrano do promocji produktów Adobe – mówi Janusz Jurek, ostrowski grafik, który prowadzi NEO Studio Grafiki Użytkowej.

Firma Adobe wiedzie niemal bezkonkurencyjny prym w branżach projektowania graficznego. Można śmiało powiedzieć, że zdecydowana większość zdjęć na świecie była „obrabiana” przy pomocy programu Adobe Photoshop. co więcej – większość filmowych efektów specjalnych powstała przy pomocy Adobe After Effects.

Program Adobe InDesign jest najpopularniejszym na świecie programem służącym do projektowania książek i czasopism. Używany jest przez miliony projektantów na całym świecie.

– Praca „Bird’s Code” pojawia się m.in na oknie powitalnym programu InDesign, przy każdym jego uruchomieniu, we wszystkich wersjach językowych oficjalnej strony Adobe oraz we wszelkich materiałach promujących ten program. W branży graficznej jest to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień – dodaje Janusz Jurek.

Janusz Jurek jest pierwszym docenionym w ten sposób Polakiem i pierwszym ostrowianinem, którego praca jest eksponowana na tak globalną skalę. W 2015 roku  Jurek zodobył inna ważną w świecie grafików nagrofe – to I miejsce w kategorii grafika 3D na Judgment Day Awards2015 podczas Independent Festival of Creative Communication w Chorwacji.

– Z sukcesów Janusza bardzo się cieszę, serdecznie mu ich gratuluję i życzę, by w przyszłości jego praca promowała Ostrów Wielkopolski z napisem „Tu tworzył” – mówi Piotr Nowicki z portalu ok24.tv

2016-06-24