Kolejny dzienny rekord zakażeń w Wielkopolsce. W niedzielę sanepid potwierdził w regionie 73 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w poniedziałek – 98. Głównie w Ostrzeszowie (aż 70 z 95 zakażonych osób pochodzi z tego rejonu).

Wśród zakażonych jest senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki. W weekend Libicki poinformował o pozytywnym wyniku testu na swoim koncie na Twitterze. Dodał, że przekaże sanepidowi nazwiska osób, z którymi miał kontakt. Zaznaczył, że nie o wszystkich może pamiętać. Polecił, by na wszelki wypadek wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, sami się przetestowali. W poniedziałek napisaliśmy, że zakażony jest także ojciec senatora, Marcin Libicki. 81-letni historyk i były poseł przebywa w zakaźnym szpitalu im. Strusia w Poznaniu.
W związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Senacie, najbliższe posiedzenie izby wyższej parlamentu, które planowane było między 4 a 7 sierpnia, zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.


Już od kilku dni wiadomo, że ostrzeszowskie ognisko to zakłady drobiarskie w Mikstacie, tam liczba zakażonych zbliża się do 200 i to oni „odpowiadają” za tak wysokie statystyki zakażeń w powiecie ostrzeszowskim.