Ponad 50-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego jest podejrzany o doprowadzenie małoletniego do poddania się czynności o charakterze seksualnym. Taki zarzut postawiła mu Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna był już karany za podobne czyny.

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia małoletniego do poddania się czynności o charakterze seksualnym. Pokrzywdzonym ma być kilkunastoletni chłopiec. – Zarzuty przedstawiono pięćdziesięciokilkuletniemu mężczyźnie, mieszkańcowi powiatu ostrowskiego. Wcześniej był już karany za podobne czyny, obecnie zarzucono mu działanie w warunkach recydywy specjalnej podstawowej. Ze względu na charakter zdarzeń będących przedmiotem postępowania nie jest możliwe podanie bliższych informacji – mówi zastępca prokuratura okręgowego w Ostrowie, Janusz Walczak.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję w niedzielę. Dziś, tj. w środę sąd zadecydował o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Za zarzucany mu czyn grozi od 2 do 12 lat więzienia.

2015-05-13 ok24.tv za faktykaliskie.pl