Pięciu kolejnych świadków stanęło w środę przed ostrowskim sądem, by zeznawać w sprawie przeciwko burmistrz Nowych Skalmierzyc.Lista zarzutów wobec Bożeny Budzik jest długa, ale główne to: zastraszanie, ingerowanie w sprawy prywatne i złośliwe naruszanie praw pracowniczych. Tym razem zeznawały byłe i obecne pracownice urzędu gminy, z których jedną już w 2009 roku burmistrz oskarżała o romans ze swoim zastępcą Zdzisławem Mielczarkiem.

„Oskarżona w trakcie przesłuchań zeznała, że nie przyznaje się do zarzutów pokrzywdzonych. Twierdzi, że nie naruszała prywatności, nie dociekała w kwestii ojcostwa dziecka jednej z nich, nie ingerowała w prawo do wypoczynku i nie poniżała pracowników” – mówiła podczas pierwszej rozprawy sędzia Beata Kośmieja.

na fot.: sędzia Beata Kośmieja / Sąd Rejonoy w Ostrowie Wlkp.

Bożena Budzik nie stawiła się w środę w sądzie, ale za to pojawiła się tego dnia na otwarciu oddziału ratunkowego w ostrowskim szpitalu. Natomiast podczas Dni Nowych Skalmierzyc ogłosiła mieszkańcom, że nie może dopuścić do zaprzepaszczenia jej osiągnięć i wkrótce poda nazwisko kandydata, którego będzie popierać w nadchodzących wyborach.
2018-07-20 ok24.tv za rc.fm