Jak dowiedział się portal www.ok24.tv szykują się kolejne roszady w Urzędzie Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce. Nieoficjalnie wiadomo, że tym razem wypowiedzenie otrzymał Zdzisław Mielczarek, ale tylko z funkcji sekretarza. Nadal będzie sprawował urząd wiceburmistrza. Jeśli Zdzisław Mielczarek nie odwoła się od decyzji burmistrz Bozeny Budzik – to przestanie być sekretarzem od 1 września br.

Roszady trwają od początku 2014r. Najpierw po blisko 19 latach łączenia funkcji sekretarza ze stanowiskiem wiceburmistrza z tej drugiej posady zrezygnował Zdzisław Mielczarek. Rezygnacje tłumaczono stanem zdrowotnym. Burmistrz Bożena Budzik swoim zastępcą mianowała wówczas Michała Ciupkę, pozostawiając Mielczarka w urzędzie na stanowisku sekretarza gminy. W październiku 2015r. Michał Ciupka niespodziewanie złożył rezygnację z fotela wiceburmistrza.

644x0

Powodem były sprawy osobiste, które przedstawiłem pani burmistrz, nie chce ich jednak komentować na forum publicznym – mówił wówczas Michał Ciupka. Pozostał w Urzędzie Miasta i Gminy, jest zastępcą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. 7 października 2015r. Bożena Budzik na stanowisko wiceburmistrza powołała ponownie Zdzisława Mielczarka.

Pan Zdzisław Mielczarek to bardzo doświadczony samorządowiec z ogromnym kapitałem wiedzy i umiejętności. Jestem więc spokojna, że bez problemu poradzi sobie na tym stanowisku, które przecież piastował przez ostatnie dwie dekady – mówiła burmistrz Nowych Skalmierzyc.

Jakie jeszcze zmiany czekają Miasto i Gminę Nowe Skalmierzyce od 1 września 2016r? Czas pokaże.

2016-05-24 ok24.tv