88-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego straciła oszczędności życia. Para oszustów podająca się za pracowników wodociągów ukradła staruszce ponad 30 000 złotych i biżuterię. W czwartek ostrowska policja odebrała dwa sygnały o próbie oszustwa na tzw. wnuczka i policjanta. Tu na szczęście seniorzy nie dali się nabrać na wymyślone historie i w porę powiadomili policję.

OBRAZ_POLICJA8

 

A jak przypomina Radiu Centrum st. sierżant Małgorzata Łusiak z ostrowskiej policji tego typu przestępcy są bardzo przekonywujący. – Sprawcy takich oszustw zawsze wykorzystują łatwowierność potencjalnych ofiar i potrzebę niesienie pomocy najbliższym. Najczęściej informują o chorobie lub wypadku kogoś bliskiego prosząc o przekazanie określonej sumy pieniędzy. Przypominamy, że policjanci nigdy, w żadnych sprawach nie proszą o przekazanie gotówki. Apelujemy by informować najbliższych, znajomych o takich działaniach oszustów.

W przypadku tego typu telefonicznych rozmów zawsze zanim zadzwonimy na numer alarmowy 997 lub 112 należy się upewnić, czy poprzednie połączenie zostało zakończone. Jednocześnie policjanci apelują o wzajemną czujność sąsiedzką i nie obdarzanie osób nieznanych nadmiernym zaufaniem.

2016-08-21 ok24.tv za rc.fm