Zespół Szkół Technicznych zyskał nowoczesny kompleks sportowy. Dwa nowe boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, rozbieg do skoku w dal, rzutnia i zmodernizowane boisko trawiaste oficjalnie oddane zostały do użytku. Cały teren został uporządkowany i stworzył atrakcyjną bazę sportową.

Prace budowlane ruszyły w lipcu a uczniowie już teraz będą mogli rozgrywać pierwsze mecze. Projekt rozrastał się stopniowo wraz z kolejnymi pomysłami i pozyskiwanymi na ten cel środkami, a szarobure place zamieniły się w kolorowe areny sportowe.

zdjecie

Na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej i z sztucznej trawy dla Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim Powiat Ostrowski przeznaczył kwotę 700 tys. zł. Po przeprowadzonej procedurze przetargowej pozostała do wykorzystania kwota 250 tys. zł.Zaoszczędzone w przetargu pieniądze przeznaczone zostały na dalszą modernizację terenu. Ogłoszony został przetarg na budowę kortu tenisowego. Prace przy budowie kortu obejmowały również przebudowę trybun, modernizację odwodnienia, nowe tereny zieleni oraz ogrodzenie. Ponadto, dzięki 140 tys. zł. z Ministerstwa Sportu, powstała dodatkowo bieżnia wokół boiska oraz rozbieg do skoku w dal. Kompleks sportowy ze sztuczną nawierzchnią zajmuje powierzchnię 2500 m2 .

zdjecie

Dziś, 12 października 2016 roku, dokonano uroczystego przecięcia wstęgi. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w procesie budowy: Senatorowi Łukaszowi Mikołajczykowi, za wsparcie projektu w ministerstwie, radnym powiatowym, Zarządowi Powiatu, projektantom i wykonawcom.

zdjecie

„Jako Starosta miałem okazję śledzić wiele inwestycji, ale z takim wsparciem i zaangażowaniem, jak w tym przypadku jeszcze się nie spotkałem. Po godzinach, w dni wolne przy pracach porządkowych pracowali zarówno, nauczyciele, dyrekcja, ale także uczniowie. Dziękuję im za to, ale dzięki temu przy naszym wsparciu finansowym i waszym zaangażowaniu powstał obiekt, który będzie służył szkole”- powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Na boisku o nawierzchni poliuretanowej znajduje się boisko treningowe do piłki ręcznej/nożnej, boisko do siatkówki, boisko do tenisa ziemnego oraz dwa boiska treningowe do koszykówki. Na boisku o nawierzchni z trawy syntetycznej jest boisko treningowe do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki. Elementy wyposażenia boisk są mobilne. Taki układ boisk pozwala na realizację zajęć z wychowania fizycznego przez kilka grup jednocześnie. Łącznie powierzchnia zmodernizowanych boisk pojawiła się na ponad 1600 metrach kwadratowych. Nowe obiekty zostały ogrodzone płotami spełniającymi funkcję piłkochwytów.

Baza sportowo-rekreacyjna w ZAP-ie nie była modernizowana od wielu lat. Stare asfaltowe boiska pozostawiały wiele do życzenia, zarówno pod względem funkcjonalności jak i bezpieczeństwa. Teraz obiekt ten w niczym nie przypomina już tego sprzed kilku zaledwie miesięcy.

zdjecie

„Budowa samych boisk, mam na myśli sztuczne nawierzchnie, to nie wszystko. Poza przetargiem wykonaliśmy ogrom pracy przy porządkowaniu otoczenia boisk. Całość  zajmuje prawie hektar. Wywieźliśmy 10 wywrotek gruzu i ziemi. Zasialiśmy 80 kg trawy. Ułożyliśmy 20 ton kamienia dekoracyjnego. Zmieniliśmy oświetlenie na ledowe. Rada Rodziców zakupiła kostkę na parking rowerowy, a sponsorzy dofinansowali stojaki na rowery. Niemały udział w tej pracy miała młodzież, która grabiła, kopała, zamiatała, woziła ziemię taczkami. Pracami kierowali nasi nauczyciele WF-u. Również wielu innych nauczycieli poświęciło swój wolny czas, pracując nawet w soboty. Bardzo serdecznie im za to dziękuję. Zaangażowanie całej społeczności szkolnej dało ostateczny efekt w postaci tego pięknego kompleksu sportowego”- powiedział dyrektor szkoły Eugeniusz Namysł.

2016-10-12 ok24.tv