Od tygodnia nie zgłosiła się do szpitala po nowo narodzoną córeczkę, bo przepadła jak kamień w wodę. Prokuratura ujawniła, że 32-letnia ostrowianka, która urodziła dziecko w mieszkaniu, mając 3,5 promila alkoholu w organizmie jest poszukiwana. Tuż po porodzie wypisała się ze szpitala i uciekła ze swoim partnerem.

– Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim prowadzone jest postępowanie przygotowawcze w sprawie narażenia – i to przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki – małoletniej pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – informuje Marcin Kubiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Matka dziewczynki, która urodziła ją po pijanemu nie usłyszała jednak zarzutu. – Dotychczas nie przesłuchano matki dziecka oraz jej partnera, nie jest bowiem znane miejsce ich aktualnego pobytu. Czynności poszukiwawcze trwają – zdradza prokurator.

Przypomnijmy, w czwartek 11 sierpnia sąsiedzi wezwali pogotowie do mieszkania 32-letniej kobiety, która jak się okazało urodziła dziewczynkę. W organizmie ostrowianki stwierdzono 3,5 promila alkoholu, a we krwi jej dziecka – 1,7 promila.

Według ustaleń prokuratury dziewczynka urodziła się w 8. miesiącu ciąży.  Ważyła zaledwie 1,7 kg. Jej stan lekarze określają jako dobry. Przez co najmniej 2 kolejne tygodnie pozostanie jednak pod ich opieką.

O dalszym losie dziecka zdecyduje sąd rodzinny, który w przeszłości ingerował już we władzę rodzicielską 32-latki. Dwoje jej starszych dzieci w wieku 2 i 11 lat wychowuje się w rodzinie zastępczej.

2016-08-18 ok24.tv za faktykaliskie.pl