Bank Pekao walczy z awarią. Klienci mają problem głównie z aplikacją mobilną. Jak wynika ze zgłoszeń, do aplikacji Pekao po prostu nie da się zalogować, a tym samym skorzystać z jakiekolwiek funkcji bankowości. Podobne problemy dotknęły także (ale później) serwisu internetowego

Do serwisu downdetector wpłynęło już ponad 1500 zgłoszeń klientów Pekao, którzy zwracają uwagę na problem z aplikacją mobilną. Z komentarzy wynika, że nie da się do niej zalogować, a tym samym w praktyce dostać do swojego konta. „Skandal, żeby nie mieć w godzinach szczytu dostępu do własnych pieniędzy” – pisze jedna z oburzonych klientek. „Aplikacja nie działa” – podaje ktoś inny.

Raporty dotyczące awarii w Banku Pekao spływają w praktyce z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń pojawiło się m.in. w Lublinie, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Trójmieście i okolicy Katowic. W praktyce można założyć, że problem występuje w całym kraju. Klienci Pekao zauważyli usterkę tuż przed godziną 10:00. Od tamtego czasu liczba raportów jak na razie tylko rośnie.
Na tę chwilę trudno powiedzieć, jak długo potrwa naprawa. Bank Pekao jest już jednak świadomy problemu. W mediach społecznościowych jeden z wpisów klienta został krótko skomentowany: „pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu”. Niestety nie podano przy tym choćby szacowanego czasu potrzebnego na przywrócenie aplikacji „do życia”. Będziemy obserwować ten problem i aktualizować niniejszą publikację na bieżąco.
Liczba zgłoszeń w serwisie downdetector nadal narasta. Wszystkich jest już ponad 2000, a z nowych komentarzy klientów Pekao wynika, że problemy z logowaniem nie dotyczą tylko aplikacji, ale także strony. W praktyce problem z dostępem do bankowości może więc także występować z poziomu komputerów. Wciąż nie wiadomo, jak długo może potrwać naprawa.
Informacja o utrudnieniach na stronie logowania do Pekao24