Po trwającym blisko rok remoncie „Sokolni” Kępno zyskało supernowoczesny obiekt z najlepszym sprzętem w technologii 4K, która pozwala na wyświetlania filmów w najwyższym standardzie. Koszt prac to 2 300 000 złotych, z czego ponad 1 500 000 złotych to pozyskane przez samorząd środki zewnętrzne.

Ato dopiero pierwszy etap remontu.

„Drugi etap to wykończenie podscenia, gdzie będą między innymi garderoby dla artystów. Te prace mogą być prowadzone niezależnie od funkcjonowania kina, bo jest osobne wejście. Teraz jest stan surowy zamknięty i zaczynamy prace wykończeniowe i instalacyjne. Kolejny element to nowa elewacja i to wszystko chcemy zrealizować w tym roku” – powiedział Radiu Centrum burmistrz Piotr Psikus.
Kino „Sokolnia” będzie pełnić również rolę sali teatralnej i konferencyjnej. Filmem na otwarcie będzie „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego.

na fot.: Piotr Psikus / burmistrz Kępna

„Ale do dodatkowej małej sali przeniesie się też studyjne „Kino za rogiem”- dodał kierownik kina Grzegorz Leks: „Będziemy mieli możliwość zaoferowania widzom czegoś wyjątkowego, bo oprócz codziennego repertuaru możemy zaprosić na pokazy filmów, które dziś trudno już w kinach znaleźć. Będzie tu można obejrzeć kroniki, filmy Zbyszka Cybulskiego czy Kieślowskiego”.

Oficjalnie otwarcie Kina ‚Sokolnia’ zaplanowano na 24 stycznia.

2017-01-17 ok24.tv za rc.fm, fot. RC