Ostrowska Karta Seniora to jeden z elementów procesu wdrożenia w Ostrowie Wielkopolskim programu „Ostrowska Karta Seniora”.Program rusza już 1 lipca i od tego dnia mieszkańcy, którzy ukończyli 60. rok życia będą mogli składać wnioski o wydanie karty w Urzędzie Miejskim.

Karta_2Celem programu jest aktywizacja społeczna seniorów poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg i preferencji umożliwiających większy dostęp do produktów i usług oferowanych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Wśród pierwszych partnerów programu znalazły się ostrowskie placówki kulturalne: Ostrowskie Centrum Kultury, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Kino Komeda. Oferują one 30 i 50 % zniżki od obowiązujących cen biletów na organizowane imprezy, przedsięwzięcia i wystawy. Obecnie trwa proces nawiązywania współpracy z prywatnymi przedsiębiorcami w celu zbudowania szerokiej i oferty usług i towarów dla ostrowskich seniorów.

Wnioski o wydanie Ostrowskiej Karty Seniora dostępne będą od 1 lipca 2015 r. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej www.umostrow.pl w specjalnej zakładce „Ostrowska Karta Seniora”.

2015-06-25 ok24.tv fot. UM