Rada Miejska SLD jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie poparcia dla b. wiceprezydent Kalisza Karoliny Pawliczak jako kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach samorządowych.

Karolina Pawliczak poinformowała, że program wyborczy przedstawi na kwietniowej konwencji kaliskiego Sojuszu. Od 2014 do 2018 roku Karolina Pawliczak była wiceprezydentem Kalisza. Podlegały jej sprawy społeczne, ochrona zdrowia, gospodarka mieszkaniowa oraz ochrona środowiska.

Na początku marca prezydent Kalisza odwołał wiceprezydentów Karolinę Pawliczak z SLD i Artura Kijewskiego z PiS ze stanowisk. Był to efekt głosowania radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości podczas lutowej sesji rady miasta. Opowiedzieli się oni wówczas za zdjęciem z porządku obrad uchwały dotyczącej połączenia Kalisza z sąsiadującą z miastem gminą Żelazków i przeprowadzenia konsultacji społecznych.

„Z perspektywy czasu widzę wyraźnie, że decyzja o odwołaniu mnie z funkcji wiceprezydenta nie była spontaniczna i że prezydent przygotowywał się do niej od wielu miesięcy. Według mnie jest to zagranie polityczne ze strony prezydenta, który czuł na swoich plecach oddech konkurencji przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi” – powiedziała Karolina Pawliczak.

Kandydatka SLD do swoich największych sukcesów jako wiceprezydenta miasta zalicza naprawę sytuacji mieszkaniowej w Kaliszu, wdrożenie rządowego programu 500+ oraz działania projektu „Zdrowy Kalisz”, w ramach którego z badań profilaktycznych skorzystało kilkanaście tysięcy kaliszan.

42-letnia Karolina Pawliczak jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim „Rozwój lokalny i Gospodarka Samorządu Terytorialnego w Procesie Integracji Europejskiej” oraz „Zarządzanie nieruchomościami” na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Mandat radnej w Kaliszu pełniła w latach 2002 – 2006, 2010 – 2014. Karolina Pawliczak jest także wiceprzewodniczącą struktur krajowych SLD.

2018-03-22 ok24.tv