500 zł grzywny i 790 zł zwrotu kosztów postępowania – taką karę wymierzył Sąd Rejonowy w Kaliszu Janowi Mosińskiemu za kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Do zdarzenia doszło 27 marca 2015 r. w Kaliszu, kiedy to Mosiński – ówczesny radny wojewódzki – kierując służbowym samochodem osobowym NSZZ Solidarność poruszał się przez Kalisz z prędkością bliską 100 km/h.

jm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przejazd ulicami Warszawską i 3-go Maja, oraz manewry wyprzedzania kilka pojazdów nagrały miejskie kamery a także wideorejestrator zamontowany w aucie świadka zdarzenia.

Sąd wymierzając karę przychylił się do opinii biegłego, który stwierdził na podstawie nagrania, że obwiniony Jan Mosiński poruszał się po samochodem z prędkością nie mniejszą niż 94 km/h, podczas, kiedy w mieście dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Jednocześnie Sąd oddalił zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, który wysuwała kaliska policja, domagając się od wymiaru sprawiedliwości wymierzenia za oba wykroczenia kary 2 000 zł. Mosiński – obecnie poseł PiS – ani jego pełnomocnik nie pojawili się w sądzie by wysłuchać końcowego orzeczenia.

2017-03-24 ok24.tv za rc.fm