Oficjalnie zaprezentowanych kandydatów, którzy w jesiennych wyborach powalczą o fotel Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego jest – póki co – dwóch. To prawnik Damian Grzeszczyk kandydat koalicji PO i .Nowoczesnej oraz senator PIS Łukasz Mikołajczyk.

W czwartek Łukasz Mikołajczyk z PIS przedstawił założenia swojej strategii rozwoju miasta. Według niego priorytetem jest gospodarka. – Musimy przeciwdziałać temu, żeby Ostrów Wielkopolski nie stał się sypialnią dla okolicznych miast. To boli mnie jako mieszkańca najbardziej. Nie możemy do tego dopuścić. To tutaj potrzeba rozwoju gospodarczego – dodał.

 

Senator zapowiedział także wzrost dodatków za wychowawstwo dla nauczycieli oraz darmową komunikację miejską. Podczas konferencji nie zaprezentowano jednak całościowego programu wyborczego. Ma on być pokazany w momencie startu kampanii wyborczej.

Mikołajczyk kilka razy  ostro odniósł się do dotychczasowych poczynań urzędującej prezydent Beaty Klimek. Wyraźnie sugerował na przykład brak przejrzystości postępowania przy rozdziale publicznych dofinansowań na letni wypoczynek dzieci i młodzieży, w którym jego stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” nie uzyskało żadnych miejskich pieniędzy do dwóch planowanych przedsięwzięć. Według senatora, odbyło się to „bez żadnych racjonalnych przesłanek”, sugerując przy tym związek odmowy dofinansowania z jego decyzją o kandydowaniu.

Z kolei w środę wieczorem na profilu FB Damiana Grzeszczyka pojawiły się również wybrane założenia programowe z informacją, że szczegółowe plany dotyczące m.in. sportu i kultury zostaną zaprezentowane w momencie wystartowania kampanii wyborczej.

Grzeszczyk zapowiada m.in. budowę aquaparku, modernizację Kina Komeda, kompleksowe rozwiązanie problemu z miejscami dla dorosłych niepełnosprawnych. Zamierza zbudować mikroapartamenty, w których rodzice niepełnosprawnych dzieci mogliby zostawić swoje pociechy pod fachową opieką gdy muszą np. pójść do szpitala. Dziś takiego miejsca brakuje.

Grzeszczyk zapowiada także stworzenie miejsca – na bazie OPP – w którym młody przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z pomocy księgowego, pomoc prawną oraz wynająć pomieszczenie na dłuższy lub krótszy czas.