Wybierasz się na imprezę, ale nie wiesz,  który lokal wybrać? Kogo spotkasz w tym lokalu, a kto bawi się w innym pubie? Wszystko ma się stać jasne dzięki aplikacji mobilnej stworzonej przez młodych kaliszan.  Quo Vadis App ma zrewolucjonizować sferę życia towarzyskiego i przełamać monopol Google w zakresie geolokalizacji określonych grup ludzi.  Najmłodsza osoba odpowiedzialna za aplikację ma zaledwie 17 lat.

mob-051

Quo Vadis App, to bezpłatne narzędzie na smartfony, które dostarczy nam informacji o liczbie osób w różnych miejscach publicznych. Aplikacja działa od 17 grudnia.  Na razie znajdują się w niej informacje o kilkunastu lokalach (klubów, kawiarni, restauracji) z Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego, bo twórcy testują narzędzie właśnie w tym dwóch miastach. Docelowo Quo Vadis ma zbierać informacje z całej Polski.

Za aplikacją stoi złożony algorytm, który zlicza ruch w danych miejscach na podstawie informacji z geolokalizacji smarfonów, logowania użytkowników Quo Vadis i facebooka. Średnie natężenie ruchu klientów, było jednak obliczane  na podstawie dokładnej analizy liczby odwiedzających dany lokal w różnych terminach i przy różnych okazjach. Na te uśrednione wartości nakładane są informacje pozyskane przez aplikację. Dzięki temu użytkownik dostaje wiarygodną informację o liczbie klientów.

Twórcami aplikacji są:  Oscar Adamkiewicz i jego siostra Magdalena, oraz Krystian Olek. Wszyscy pochodzą z Kalisza.  Krystian jest pracownikiem i doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławia,  Oscar managerem w banku BGŻ BNP Paribas, a Magda jest uczennicą kaliskiego „Kopernika”.

2015-12-19 ok24.tv za faktykaliskie, autor M. Spętany, fot. Quo Vadis App