Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie, właściciele meblarskiej firmy Com40 znaleźli się w pierwszej dziesiątce 100 najbogatszych Polaków według Forbesa. Z zajmowanego w ubiegłym roku 28. miejsca wskoczyli na 7. pozycję. W zestawieniu znaleźli się ponadto Renata i Tomasz Szukalscy, właściciele firmy Portos, zabrakło natomiast Jana Kolańskiego, twórcy spożywczej spółki Colian.

Magazyn Forbes tradycyjnie opublikował listę 100 najbogatszych Polaków w 2017 roku. Ich majątki wynoszą w sumie 134 miliardy złotych. To o 25% więcej, niż jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas w zestawieniu figurowało 25 miliarderów, tym razem jest ich 32, a granica, jaką trzeba było pokonać, aby znaleźć się na liście przesunęła się o 93 miliony złotych.

Na liście tradycyjnie nie zabrakło kaliszan. Największy progres zaliczyli Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie, właściciele meblarskiej firmy Com40 z siedzibą w Nowych Skalmierzycach, którzy jeszcze w ubiegłym roku zajmowali 28. miejsce. Dziś znajdują się w pierwszej dziesiątce, na wysokiej 7. pozycji. Ich majątek szacowany jest na 3 miliardy 349 milionów złotych.

Z 61. pozycji na 71. spadli Renata i Tomasz Szukalscy, właściciele firmy Portos produkującej żaluzje i rolety okienne, którzy w ubiegłym roku po raz pierwszy znaleźli się w zestawieniu Forbesa. Mimo tego swój majątek znacznie pomnożyli. W ubiegłym roku szacowany był na 498 milionów złotych. Dziś posiadają 583 miliony złotych.

Swój debiut zaliczył Tomasz Biernacki, pochodzący z Krotoszyna właściciel sieci marketów Dino. Młody biznesmen wskoczył od razu na 38. pozycję z majątkiem szacowanym na 930 milionów złotych.

W rankingu zabrakło Jana Kolańskiego z rodziną, twórcy spożywczej spółki Colian. W ubiegłym roku zajmował 65. pozycję z majątkiem wartym 478 milionów złotych.

Pierwsza trójkę zestawienia otwierają: Sebastian i Dominika Kulczyk, którzy odziedziczyli majątek po zmarłym ojcu Janie Kulczyku (14 miliardów 272 miliony złotych), Michał Sołowow, rajdowiec i biznesmen (11 miliardów 814 milionów złotych) i Zygmunt Solorz-Żak, właściciel Polsatu (10 miliardów 305 milionów złotych). Czterech bohaterów najbogatszej setki nie ma jeszcze 40 lat.

2017-02-23 ok24.tv za faktykaliskie.pl