W Kaliszu przebywali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, na czele z Damianem Gapińskim, prezesem zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, i Wojciechem Czayką, dyrektorem Ligi Europejskiej w Polsce. Goście spotkali się z Piotrem Kościelnym i Arturem Kijewskim, wiceprezydentami miasta Kalisza oraz Mirosławem Przybyłą, dyrektorem Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Omawiali sprawy organizacyjne międzynarodowego turnieju piłki siatkowej, który odbędzie się 7 i 8 sierpnia 2015 roku w Kaliszu.

Władze miasta Kalisza na początku 2015 roku wystąpiły do Polskiego Związku Piłki Siatkowej z propozycją przyznania Kaliszowi organizacji meczu siatkówki kobiet rangi międzynarodowej. PZPS zaproponował Kaliszowi zorganizowanie dwumeczu. Reprezentacja Polski kobiet zmierzy się z Grecją, rezprezentacja Polski mężczyzn zagra z Macedonią.

Miasto podjęło wyzwanie, zwłaszcza że chodzi o jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce. Podstawowym argumentem „za” jest posiadanie Hali Sportowo-Widowiskowej Kalisz Arena, która spełnia standardy organizacji meczów piłki siatkowej na szczeblu międzynarodowym. Władzom miasta zależy na tym, aby tego typu imprezy odbywały się jak najczęściej. Jest to też pierwszy krok ożywienia kaliskiej siatkówki, o czym wciąż marzą kaliszanie, a szczególnie kibice, pamiętający czasy drużyny Augusto i Grześków Kalisz. Duże znaczenie ma promocja miasta. Na dwudniowy turniej przybędą nie tylko kaliscy wielbiciele tej dyscypliny sportu, lecz fani z Polski i zagranicy. Mecze będą transmitowane przez telewizję, dziennikarze sportowi przygotują ogólnopolskie relacje radiowe oraz prasowe.

Damian Gapiński, prezes zarządu WZPS, zapytany o wybór Kalisza na organizatora zawodów, powiedział, że był on oczywisty, bo Arena jest w tej chwili najładniejszą salą w Wielkopolsce. Na zakończenie pobytu goście, wraz z Piotrem Kościelnym i Arturem Kijewskim, wiceprezydentami Miasta Kalisza, spotkali się w Hali Arena. Po obiekcie oprowadzał Mirosław Przybyła, dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji
i Rekreacji w Kaliszu.

Jeszcze w maju będzie podpisana umowa na organizację imprezy międzu Kaliszem
a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się 7 i 8 sierpnia 2015 roku. Będą mu towarzyszyć imprezy sportowe oraz kulturalne, przygotowane na tę okazję na osiedlu Dobrzec. Władze miasta liczą na wspaniałe widowisko sportowe, pełną halę, czyli prawie trzy tysiące widzów.

2014-04-27  ok24.tv za kalisz.pl