Mieszkańcy Kalisza będą mieli ogromną satysfakcję, czytając nowy Program Budowy Dróg Krajowych” – zapowiedziała na środowym briefingu prasowym goszcząca w Kaliszu premier Ewa Kopacz. Więcej szczegółów szefowa rządu, na razie, zdradzić nie chciała.

premier_kopacz_13 droga252

Na pytanie Radia Centrum o szanse na przebudowę do standardu drogi eksperesowej – wiodącej do autostrady – obecnej drogi krajowej nr 25 z Kalisza do Konina, którą to inwestycję parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej z regionu i marszałek województwa wielkopolskiego wpisali do zawartego z rządem kontraktu regionalnego, Ewa Kopacz odpowiedziała:

„Myślę, że rząd przedstawi program w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Program ten będzie obejmował lata 2014 – 2023, a więc do roku 2023 będziemy budować za olbrzymie pieniądze, bo blisko 100 000 000 000 zł drogi w całej Polsce. Zdaję sobie sprawę z tego, że wszyscy, nie tylko tu w Kaliszu, czekają na te decyzje, a my – niezależnie od aktywności lokalnych parlamentarzystów – musimy być racjonalni w ocenie możliwości finansowych”.

Ewa Kopacz zapowiedziała, że nowy program będzie inny niż dotychczas. Między innymi, nie będzie podziału na listę podstawową i rezerwową.

Premier poinformowała również, że Zakład Karny w Kaliszu przy ul. Łódzkiej zostanie zlikwidowany (taka decyzja zapadła 5 sierpnia) i zapowiedziała wybudowanie nowego budynku więzienia z Funduszy Norweskich. O tym, gdzie, zadecydują lokalne władze.

2015-08-13 ok24.tv za rc.fm