Kolejny sukces na koncie Julii Banasiak z klasy 3g. Została ona Mistrzem Ortografii 2016! Finalistka edycji 2014 tym razem nie miała sobie równych, zdobywając pamiątkową statuetkę i rower od wydawcy “Naszego Rynku”. Warto podkreślić, że to drugi z rzędu tytuł dla uczennicy Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich, bowiem w ubiegłym roku ten zaszczytny tytuł trafił do rąk Izabeli Zimniak (wówczas klasa 2e). Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu promującego wiedzę o poprawności ortograficznej i jej praktyczne zastosowanie odbyło się 13 czerwca 2016 roku w ostrowskim Forum Synagoga.

o1 o6

Moderatorem spotkania była Anna Galant. Tradycyjnie już wykład językowy wygłosił prof. dr hab. Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego.

Nagrody laureatom i nauczycielom: opiekunom i członkom komisji konkursowych wręczali: zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka, posłowie na Sejm RP Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak oraz senator Łukasz Mikołajczyk, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

2016-06-14 ok24.tv za FB Gim. 4