Zamknięto na czas modernizacji Ogródki Jordanowskie przy Kompały. Remont Jordanek to część rewitalizacji Ostrowa.

W styczniu tego roku podpisana została umowa. Na jej mocy miasto wyda 11 milionów złotych (9 milionów z zewnątrz). Projekt obejmuje modernizację budynku sali sesyjnej i jej zmianę w centrum aktywności lokalnej, modernizację amfiteatru w Parku Miejskim, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i właśnie ostrowskie „Jordanki”.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu ostrowskiego Urzędu Miejski złożyła Firma Usługowo – Handlowa „Malbud” Zdzisław Detka i to ona wygrała. Koszt to blisko 1,8 mln zł, z czego 1, 4 z zewnątrz.

Na przebudowanych ogródkach powstaną strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników. Będą tablice edukacyjne oraz zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych. Dla starszych dzieci ciekawe konstrukcje do zabawy, linarium i zestaw sprawnościowy. W strefie sportowej powstanie boisko wielofunkcyjne, stół do ping-ponga oraz zestaw do wspinania. Nie zapomniano także o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków powstanie siłownia zewnętrzna, a także strefa relaksu ze stołami do gier. Znajdzie się tam także toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma być miejscem integracyjnym, przełamującym bariery. Nowością będą urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych – specjalnie dostosowane: huśtawka, karuzela oraz zestaw integracyjny.

Koniec prac zaplanowano na połowę przyszłego roku.