Potwierdzają się informacje portalu ok24.tv, że nowym naczelnikiem Wydziału Oświaty w Ostrowie Wielkopolskim może zostać Jolanta Maćkowiak, dotychczasowa dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

20100902133104b

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

na fot. Jolanta Maćkowiak – powoływana przez ówczesnego starostę Włodzimierza Jędrzejaka na stanowisko dyrektora IV LO – wrzesień 2010r.

Jolanta Maćkowiak, która kierowała IV LO od września 2010 roku, zrezygnowała z funkcji. Na jej miejsce został ogłoszony już konkurs, na który wpłynęły 3 zgłoszenia. Nowego dyrektora poznamy na początku sierpnia. Natomiast wbrew pogłoskom nie będzie zmian w II LO.

W Urzędzie Miejskim jest wakat na stanowisku naczelnika Wydziału Oświaty, ponieważ  piastujący tę funkcję Dariusz Dębicki został wybrany na burmistrza Sulmierzyc. Warto przypomnieć, że etat ten zajmował przez kilkanaście lat Paweł Rajski, obecny starosta ostrowski. Po nim stanowisko objęła Marlena Maląg, która łączyła stanowisko naczelnika z funkcją zastępcy prezydenta.

Maląg została jednak wicestarostą ostrowskim, a następnie wicewojewodą wielkopolskim. Wówczas stanowisko naczelnika zostało powierzone właśnie Dariuszowi Dębckiemu, który teraz odchodzi do Sulmierzyc.Zastępca prezydenta Ewa Matecka, odpowiedzialna na oświatę, zapowiadała podanie nazwiska nowego naczelnika w ciągu kilku najbliższych dni. Mija 5 tydzień i nadal nie mamy potwierdzonych informacji kto zostanie nowym naczelnikiem.

2016-07-28 ok24.tv