Z nieoficjalnych informacji RMF FM wynika, że już 20 kwietnia może rozpocząć się pierwsza faza odmrażania polskiej gospodarki. W pierwszej kolejności ma nastąpić w sklepach, galeriach handlowych i salonach fryzjerskich. Co będzie dozwolone?
Odmrażanie gospodarki zatrzymanej epidemią koronawirusa zacznie się od sklepów, galerii handlowych i salonów fryzjerskich.

Dziś limit osób wpuszczanych do sklepu uzależniony jest od liczby kas. Na każdą może przypaść maksymalnie trzech klientów. Możliwe, że ten rygor zostanie złagodzony, a liczba klientów będzie uzależniona od powierzchni danego sklepu.

Galerie handlowe będą mogły otworzyć sklepy odzieżowe. Tu będą jednak obowiązywać limity, a zakupy możliwe bez maseczki i rękawiczek nie będą dozwolone. Ważną zasadą będzie przestrzeganie dystansu co najmniej dwóch metrów pomiędzy klientami.

Złagodzenie rygorów ucieszy też właścicieli zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. I one będą mogły wznowić działalność, przestrzegając narzuconych limitów dotyczących liczby osób przebywających w lokalu.