Kolejny krążek w dyskografii zespołu Big Cyc. Mocno ostrowska kapela nagrała właśnie kolejną już płytę autorską. Wydawnictwo nosi tytuł „Jesteśmy najlepsi”i zawiera 16 utworów.

– Jest dużo optymizmu, bo tego dzisiaj chyba brakuje najbardziej – mówi Jacek Jędrzejak, gitarzysta i wokalista grupy.

128a2f050417a13be9ea5afb93992059

Premiera nowej płyty Big Cyca planowana jest na 21 maja. Teledysk do piosenki „Jesteśmy najlepsi” to wydarzenie bez precedensu. Obok muzyków Big Cyca wzięło w nim udział kilkunastu wybitnych sportowców, w tym mistrzowie Polski, Europy i świata (także mistrzowie olimpijscy). W teledysku występują m.in. Otylia Jędrzejczak, Iwona Guzowska,, Artur Siódmiak, Dariusz Michalczewski, Marcin Lijewski, Adam Korol, Szymon Kołecki, Piotr Świerczewski i wielu innych, zasłużonych dla Polski mistrzów sportu jak również paraolimpijczyków, szermierzy złotych medalistów z Londynu 2012 Grzegorz Pluta i Dariusz Pender. Ważnymi aktorami w teledysku są także młodzi piłkarze ręczni podopieczni Fundacji Akademia Sportu Artura Siódmiaka.

Teledysk jest wspólnym projektem artystów i sportowców, który niesie przesłanie sportowej rywalizacji, podgrzewa ducha walki fair play, krzewi idee współzawodnictwa i szacunku dla przeciwnika, ma wydźwięk antyrasistowski i jest zachętą do zdrowego stylu życia oraz do uprawiania sportu przez młodzież szkolną.

2015-05-14 ok24.tv