W lipcu br. pytaliśmy na jakim etapie jest budowa brakującego 390-metrowego odcinka drogi między granicą Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, a budowanym węzłem w ramach II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Jest ogłoszony przetarg na rozbudowę ulicy Wylotowej na odcinku od ul. Środkowej do węzła „Pruślin” wraz z budową kanalizacji deszczowej i przebudową kolizji (Ostrów Wielkopolski – Wysocko Wielkie).

wezel

Chodzi o odcinek drogi między ulica Wylotową (teren Miasta Ostrowa Wielkopolskiego), a realizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu II etapem obwodnicy. Brakujący odcinek to 391 metrów drogi, która przecinać będzie tereny należące do Gminy Ostrów Wielkopolski. Temat nie jest nowy – był przedmiotem rozmów i konsultacji już w 2008 roku. Problem tylko w tym, że to co było w 2008 roku koncepcją i problemem na papierze, w 2016r. było coraz realniejszym problemem.

Droga2

Samorząd Ostrowa Wielkopolskiego zaprojektował i dzięki środkom unijnym pobudował drogę (ul. Majorka i Wylotowa), która idzie dawną ulicą Wylotową, przy wiatrakach aż do granic miasta.  To dojazd do planowanej obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto pobudowało drogę do granic miasta, ponieważ dalej są tereny Gminy Ostrów Wielkopolski.

Droga4

Już na spotkaniu z mieszkańcami (w październiku 2008r). poruszano m.in. kwestie wykupu gruntów od właścicieli pod II etap i budowę drogi łączącej pierwszy węzeł Pruślin z miastem Ostrowem.


img_2583__srodek_mapy

Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk wnioskował wówczas do GDDKiA, by to inwestor zaprojektował zjazd z obwodnicy do granic miasta. – Jako wójt Gminy Ostrów Wielkopolski deklarowałem pomoc przy inwestycji. Gmina już przystąpiła do sporządzenia nowego studium zagospodarowania przestrzennego. W dokumencie grunty rolne, zostaną ujęte z przeznaczeniem pod budowę drogi. Po uchwaleniu studium będzie można zatem projektować i budować brakujący odcinek drogi przez zainteresowane strony – powiedział Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

droga3

wezel

Droga2

Samorząd Ostrowa Wielkopolskiego zaprojektował i dzięki środkom unijnym pobudował drogę ( ul. Majorka i Wylotowa), która idzie dawną ulicą Wylotową, przy wiatrakach aż do granic miasta.  To dojazd do planowanej obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Miasto pobudowało drogę do granic miasta, ponieważ dalej są tereny Gminy Ostrów Wielkopolski.

Droga4

Już na spotkaniu z mieszkańcami ( w październiku 2008r). poruszano m.in. kwestie wykupu gruntów od właścicieli pod II etap i budowę drogi łączącej pierwszy węzeł Pruślin z miastem Ostrowem.


img_2583__srodek_mapy

Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk wnioskował wówczas do GDDKiA, by to inwestor zaprojektował zjazd z obwodnicy do granic miasta.

– Jako wójt Gminy Ostrów Wielkopolski deklarowałem pomoc przy inwestycji. Gmina już przystąpiła do sporządzenia nowego studium zagospodarowania przestrzennego. W dokumencie grunty rolne, zostaną ujęte z przeznaczeniem pod budowę drogi. Po uchwaleniu studium będzie można zatem projektować i budować brakujący odcinek drogi przez zainteresowane strony – powiedział Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk.

droga3

Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim ogłosił właśnie przetarg na „Rozbudowę ulicy Wylotowej
na odcinku od ul. Środkowej do węzła „Pruślin” wraz z budową kanalizacji deszczowej i przebudowa kolizji (Ostrów Wielkopolski – Wysocko Wielkie). Planowane zakończenie prac to 30 czerwca 2017r. 
Wstępnie zakończenie budowy II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego planowane jest na połowę 2017 roku.

2016-11-27 ok24.tv