Są wizualizacje hali przy ul. Kusocińskiego – na razie jednak brak szczegółów dotyczących harmonogramu i kosztów tej rozbudowy.

arena-sportowa-bmslam-4

arena-sportowa-bmslam-14 arena-sportowa-bmslam-1 arena-sportowa-bmslam-6 arena-sportowa-bmslam-7 arena-sportowa-bmslam-8Architekt Radosław Torzyński, autor koncepcji hali przy ul. Wojska Polskiego, wycenił na FB propozycję spółki BM SlamStal na ok. 40-50 mln złotych. Wcześniej szefowie spółki mówili o kilku milionach i potrzebnych środkach zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta.

Prezydent Beata Klimek na sierpniowej sesji Rady Miejskiej mówiła z kolei o zarysie koncepcji rozbudowy hali przy ul. Kusocińskiego. Ta koncepcja miała zakładać budowę słupów będących podporami dla budynku – problem w tym, że słupy miały stanąć blisko bieżni, a na to zgodę musi wydać miasto, ponieważ teren bieżni jest miejski.

Kiedy może rozpocząć się przebudowa i na jakim etapie są uzgodnienia budowlane – tego na razie nie podano. Wiadomo jedynie, że wstępnie zapewniano kibiców, że pierwsze mecze ligowe będą rozgrywane w hali w Kaliszu i że dla kibiców będą podstawiane autobusy.

2015-09-22 ok24.tv fot. bmslastal.pl