Tomasz Rogoziński został nowym wiceprezydentem Kalisza. To dotychczasowy naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w kaliskim magistracie. Tym samym jeden wiceprezydent zastąpił dwóch wcześniej odwołanych: Karolinę Pawliczak i Artura Kijewskiego. Jak powiedział Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza to doświadczony urzędnik, a nie polityk:

„Pan Tomasz Rogoziński będzie pełnił funkcję drugiego wiceprezydenta z czego się bardzo cieszę. Te plotki o powołaniach politycznych jak widać okazały się nieprawdziwe. Mam nadzieję, że tak doświadczony urzędnik spełni moje oczekiwania na nowej funkcji, a przede wszystkim oczekiwania mieszkańców miasta”.

Tomasz Rogoziński będzie odpowiadał za sprawy społeczne, ale też miejską edukację, sport i kulturę. „To bardzo duże wyzwanie i bardzo duże wyróżnienie. Mam nadzieję, że sprostam postawionym przede mną zadaniom korzystając z doświadczenia zarówno w mniejszym samorządzie jak i tym, w którym obecnie pracuje i wspólnie osiągniemy wyniki jakie pan prezydent założył”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

na fot. Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński gratuluje swojemu nowemu zastępcy Tomaszowi Rogozińskiemu

Nowym naczelnikiem wydziału którym zarządzał do tej pory Tomasz Rogoziński będzie Janusz Sibiński, dotychczasowy zastępca naczelnika. Tym samym Sapiński będzie miał teraz tylko dwóch zastępców: Barbarę Gmerek i Tomasza Rogozińskiego, czyli tylu ile przysługuje miastu poniżej 100 000 mieszkańców.

2018-03-19 ok24.tv za rc.fm