Barbara Gmerek, była naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem kaliskiego urzędu Miejskiego jest nową wiceprezydent Kalisza. Zastąpi na tym stanowisku Piotra Kościelnego, który w  tym tygodniu złożył dymisję. 

2_3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od lutego 2015 roku Barbara Gmerek pełniła funkcję naczelniczka Wydziału Gospodarowania Mieniem kaliskiego Urzędu Miejskiego. Została odwołana ze stanowiska w kwietniu br. w związku z niewykonaniem budżetu na rok 2015. – Ubiegłoroczny budżet przejęłam w takim a nie innym stanie, nie pracowałam od 1 stycznie, więc nie miałam wpływu na tworzenie tego budżetu, planowanie jego wykonania i nie miałam możliwości przez cały rok pracy nad nim. Mimo, tego przyjęłam decyzję jaką podjął Piotr Kościelny – mówi wiceprezydent Barbara Gmerek.

Od czasu odwołania Barbara Gmerek w kaliskim magistracie zajmowała stanowisko głównego specjalisty i pełniła też obowiązki kierownika referatu Gospodarowania Nieruchomościami Miasta Kalisza. Dlaczego mimo wcześniejszej decyzji o odwołaniu, którą podjął wiceprezydent Piotr Kościelny i zaakceptował prezydent Grzegorz Sapiński, Barbara Gmerek zajmie tak ważne stanowisko?

– W tej chwili sprawa wygląda tak, że dzisiaj po przeanalizowaniu za i przeciw tego, co się działo, uważam że to jest dobry ruch i trzeba dać szansę Pani naczelnik, natomiast czas pokaże czy to była moja dobra decyzja i czy Pani Gmerek sprosta zadaniu – mówi Prezydent Grzegorz Sapiński.

Kandydatura byłej naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem kaliskiego urzędu Miejskiego została zaproponowana Prezydentowi Grzegorzowi Sapińskiemu i otrzymała poparcie całej koalicji.

2016-09-21 ok24.tv za calisia.pl