Barbara Niekrasz-Mielczarek została kierownikiem Biura ds. Promocji i Informacji Miejskiej UM w Kaliszu. Pokonała w konkursie dwóch kontrkandydatów i już od czwartku obejmie swoje nowe stanowisko.

prof7

O tym, że w poniedziałek nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na to stanowisko, poinformował podczas przedpołudniowej konferencji prasowej Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza. – Barbara Niekrasz-Mielczarek to wieloletnia dziennikarka. Pracowała w telewizji i w radio w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Była też przez kilkanaście lat rzecznikiem Telekomunikacji Polskiej – mówi z rozmowie z nami Piotr Kościelny. – Ma olbrzymie doświadczenie i wybór komisji konkursowej był tutaj jednogłośny.

Czy wiadomo już, jaką wizję Biura ds. Promocji ma jego nowo wybrana kierownik? – Barbara Niekrasz-Mielczarek przedstawiła obszerną koncepcję swojej pracy na tym stanowisku. Nawet, jeśli miała pewne uwagi co do pracy biura, to były prawdziwe, szczere i z tej wiedzy chcemy korzystać. O konkretach na razie nie było mowy. Wiceprezydent nie chciał też zdradzić nazwisk obu kontrkandydatów Barbary Niekrasz-Mielczarek. Nowa kierownik zacznie pracę w najbliższy czwartek. Wiceprezydent Kościelny dodaje, że zostanie ona przedstawiona dziennikarzom najprawdopodobniej w poniedziałek.

Koordynatorem Biura ds. Promocji i Informacji Miejskiej UM w Kaliszu jest Marcin Andrzejewski, a obowiązki kierownika od początku jego istnienia pełniła Katarzyna Ignasiak. Na początku marca br. nieoczekiwanie zrezygnowała z tej funkcji. Od tego czasu biuro nie miało swojego szefa. Do zakresu działania biura należy promocja miasta, upowszechnianie i przekazywanie środkom masowego przekazu informacji oraz zapewnienie obsługi organizacyjnej prezydenta i wiceprezydentów.

2016-04-11 0k24.tv za calisia.l