Można już oglądać nową koncepcję zagospodarowania basenu przy ulicy Paderewskiego. Jest nowa, ponieważ żaden z trzech zaprezentowanych wcześniej projektów – a wydano na nie ok. 17 tysięcy złotych –  nie znalazł uznania w oczach mieszkańców. Najnowsza zakłada modernizację basenu odkrytego.

Pierwotne pomysły budowy kompleksu rekreacyjnego nie spodobały się ostrowianom – mieszkańcy określili jasno, że chcą dużego basenu odkrytego. Koncepcja, a raczej – jak to określiła – przykładowe obrazy na wizualizacji – trafiły więc do kosza. Druga wizualizacja wykonana została przez firmę PATRYK DUDEK 3AR. Zleceniodawcą wykonania tej wizualizacji była spółka Miejski Zakład Zieleni. Zlecenie było z wolnej ręki, gdyż kwota zlecenia nie podlega pod Ustawie i zamówieniach publicznych. Za wykonanie drugiej wizualizacji spółka zapłaciła 500 zł netto.

aaaa bbbbbbbbbbbbbbb ccccccccccccccccccc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja ok24.tv pytała o to, na jakiej podstawie będzie szacowany koszt przebudowy proponowany do budżetu na 2016 rok i kiedy można się spodziewać kosztorysu inwestorskiego?

Spółka będzie szacowała koszt inwestycji na podstawie ostatecznie zatwierdzonej koncepcji, natomiast kosztorys inwestorski, o który Państwo pytacie, wymagany jest dla procedury udzielenia zamówienia na roboty budowlane natomiast gmina zamierza wyłonić wykonawcę w przetargu, który będzie miał formułę zaprojektuj – wybuduj – wyjaśnia Artur Kołaciński z Biura Prasowego UM.

–  Mieszkańcy wyraźnie opowiedzieli się za tym, by w pierwszym etapie realizować odkryty basen. Taką koncepcję przygotowaliśmy, nie jest ona jednak projektem w sensie budowlanym. Jest także gotowy wstępny kosztorys tej inwestycji. Ma tam być basen odkryty o wielkości zbliżonej do obecnego ale z wieloma atrakcjami, także z wodnym placem zabaw – mówi prezydent Beata Klimek.

 

2015-10-23 ok24.tv