W Jarocinie oficjalnie przekazano plac budowy, na którym powstaną kolejne mieszkania czynszowe realizowane w ramach programu „Mieszkanie Plus”. 108 nowych lokali wybuduje poznańska firma Family House.

Budowa 108 mieszkań rozpoczyna II etap realizacji rządowego programu w Jarocinie. Lokale powstaną przy ul. Siedlemińskiej, a ich wykonanie będzie kosztowało 12,5 mln zł. – Kiedyś, nie tak dawno temu, firmy budowlane z Jarocina jeździły budować Poznań, a teraz przyszedł czas, że to firmy poznańskie  przyjeżdżają budować Jarocin – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina po podpisaniu umowy na budowę kolejnych mieszkań, tym razem z poznańską firmą Family House.

Nowe lokale dołączą do budowanych już na osiedlu przy ul. Siedlemińskiej w ramach I etapu inwestycji – 120 mieszkań. Przypomnijmy, że na terenie gminy Jarocin równocześnie powstają bliźniacze mieszkania także na ul. Leszczyce w Jarocinie i w oddalonym o 4 km Siedleminie. Dwu- i trzypokojowe lokale o powierzchni 35,6 m i 55,1 m2 zostaną wykończone „pod klucz”.

– Jarocin jest zauważalny przez wszystkie media ogólnopolskie,  jeżeli chodzi o realizację programu „Mieszkanie Plus”, bo lokale, które są u nas budowane rzeczywiście będą ładne, a  co najważniejsze – wykonane z dobrych materiałów – dodał burmistrz. Adam Pawlicki podkreślił, że nie są to mieszkania – jak myślą niektórzy –  socjalne, ale mieszkania o dobrym standardzie, dostępne dla każdego, bo koszt wynajmu takiego mieszkania wyniesie 11 zł za m2 w Siedleminie i 12 zł za m2 w Jarocinie.

Zainteresowanie jarocińskimi mieszkaniami jest bardzo duże. –  Te wnioski, które do tej pory zostały złożone, a nie zakwalifikują się do pierwszej  tury przydziału będą brane pod uwagę również w drugiej turze – informował Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Jarocinie. W ramach całego projektu „Jarocin – Twoje miejsce na Ziemi” wybudowanych zostanie łącznie 366 mieszkań. Inwestycja będzie kosztowała 50 mln zł.  Zakończenie prac nastąpi jesienią 2018 roku, a pierwsze klucze do nowych lokali – otrzymają lokatorzy mieszkań w Siedleminie już w marcu przyszłego roku.

JTBS planuje budowę kolejnych mieszkań.  Zachęcam do składania wniosków, my tej procedury nigdy nie zakończyliśmy. Będziemy ją kontynuować, bo mamy gotowe projekty na budowę kolejnych 174 mieszkań. Czekamy tylko i wyłącznie na decyzję z Warszawy o przyznaniu środków – dodał prezes JTBS.

2017-10-19 ok24.tv