Janusz Tarchalski zdobył tytuł Ostrowianina 2015 Roku w organizowanym po raz 22. plebiscycie. Doktor uzyskał rekordową liczbę głosów – ponad 1700! Jak przyznał Janusz Tarchalski, Ostrowianin 2015 Roku, nie urodził się w Ostrowie, ale od blisko 35 lat jest związany sercem i pracą z tym miejscem. Ma trzech synów – dwóch  kontynuuje tradycje rodzinne i również ukończyli medycynę. Janusz Tarchalski to znak firmowy ostrowskiej kardiologii.

12075010_987306741322484_2872794587122887341_n

 

 

Wkrótce na www.ok24.tv relacja filmowa z całej gali

Publiczność, która w komplecie wypełniła salę Ostrowskiego Centrum Kultury przyjęła ten werdykt owacją na stojąco. Podobnie zareagowano na przyznanie Nagrody Specjalnej za wybitny wkład w rozwój ostrowskiej kultury dla Jerzego Wojtaszka. Wydarzeniem Sportowym Roku uznano awans koszykarzy KS Stal Ostrów do ekstraklasy, Wydarzeniem Społecznym wybrano wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego, Wydarzeniem Kulturalnym wybrano Jubileusz 50-lecia Chóru Nauczycielskiego, a Wydarzeniem Gospodarczym uznano wybudowanie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Młodym Talentem Roku uznano Macieja Bąka.

ostrow

Nominowani w kategorii Ostrowianin Roku 2015

1. Mikołaj Czaja – rodowity ostrowianin, od 15 lat trener ostrowskiej Stali, który po 17 latach wprowadził ponownie „stalówkę” do ekstraklasy. Trener z najwyższą klasą trenerską ma na swoim koncie również trzykrotny awans z drużynami juniorskimi do Finałów Mistrzostw Polski. Obecnie prowadzi trzecioligową drużynę Stali w ramach projektu „Od trzeciej ligi do pierwszej ligi na 70-lecie Stali” .

2. Henryk Gałęski – zasłużony działacz sportowy, który w zeszłym roku obchodził jubileusz 50 lat pracy w ostrowskim sporcie. Nagrodzonym złotym medalem Polskiego Związku Kolarskiego i złotym medalem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Zdobył też tytuł honorowego sportowca-działacza Ziemi Kaliskiej oraz 100-lecia Ostrovii

3. Mirosław Falis – jest doktorem nauk medycznym z dwudziestoletnim staże pracy na oddziale ortopedyczno-urazowym. Od stycznia 2012 roku pełni funkcję ordynatora oddziału szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Wspólnie z kierowanym przez siebie zespołem rocznie w oddziale wykonują 1350 operacji, w tym 250 zabiegów endoprotezoplastyki. W oddziale stosowane są nowoczesne metody leczenia.

4. Małgorzata Juda-Mieloch – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, nauczyciel konsultant ds. przedmiotów ogólnokształcących w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, ekspert w sieci współpracy i samokształcenia , autorka i redaktor wielu publikacji, przewodnicząca Rady Programowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Jest również autorką książek o tematyce regionalnej a także animatorką kultury w środowisku lokalnym.

5. Aleksandra Kiełb-Szawuła – poetka, wokalistka, animatorka kultury. W 2015 r. zagrała 82 koncerty z zespołem U Studni i recitali autorskich; opublikowała swoją 5 autorską CD „Droga do Betlejem. Pastorałki Oli Kiełb”; otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

6. Benedykt Kunicki – człowiek który już od kilkudziesięciu lat pokazuje, że „czuje bluesa”. Wieloletni działacz kulturalny, animator i organizator Jimiway Festivalu, Prezes Towarzystwa Adoracji Bluesa i Rocka lat 70. Niestrudzony propagator wszystkiego, co z bluesem związane.

7. Janusz Tarchalski – doktor nauk medycznych z 30-letnim okresem pracy w zawodzie lekarza, specjalista chorób wewnętrznych, specjalista kardiolog, specjalista hipertensjolog. W latach 2002 – 2012 pełnił funkcję ordynatora oddziału szpitala w Kaliszu, a od sierpnia 2013 jest Ordynatorem oddziału kardiologicznego w Szpitalu Miejskim w Ostrowie Wlkp. To głównie dzięki niemu ostrowski oddział zyskuje renomę jednego z najlepszych w Wielkopolsce.

8. Marek Walczak – zasłużony trener LA, organizator i współorganizator niemal wszystkich imprez lekkoatletycznych na terenie miasta i powiatu ostrowskiego. Jego wychowankowie zdobyli już ponad 40 medali mistrzostw Polski w lekkiej atletyce

9. Jerzy Wojtaszek – od 46 lat pedagog i dyrygent chóralny wielu zespołów. Przez kilkadziesiąt lat kierował zespołem Chóru Nauczycielskiego im. Stanisława Wiechowicza , odkładając batutę dopiero kilka tygodni temu. Od 10 lat koordynator regionalny południowej Wielkopolski ogólnopolskiego programu „Śpiewająca Polska”

10. Ewa Smolińska – kierownik Kina „Komeda 3 D”, animatorka i propagatorka działań związanych z różnymi rodzajami sztuki filmowej: klub filmowy „Na Wolności”, Filmowy Klub Seniora. Odznaczona przez Zarząd Stowarzyszenia Kina Polskie „Złotym Biletem”.
2016-03-19