Związany w lewicą, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów na terenie powiatu ostrowskiego Jakub Szczurek został zastępcą prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wielkopolska wynika, że obecny wiceprezydent był także asystentem posła SLD Leszka Aleksandrzaka.

Jakub Szczurek od lat pojawia się systematycznie jako kandydat do rad m.in. w 2010 roku z listy SLD z miejsca 14 startował do  sejmiku województwa wielkopolskiego. Miał wówczas 24 lata.
szczur1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Szczurek zastąpił na stanowisku pochodzącego z Gorzowa Wielkopolskiego Ziemowita Borowczaka, który po niespełna dwóch latach w  fotelu zastępcy prezydenta od spraw gospodarczych zrezygnował z  Ostrowa Wielkopolskiego na rzecz Poznania. O ile Ziemowit Borowczak był przedstawiany na konferencji prasowej jako specjalista od rewitalizacji, Jakub Szczurek w komunikacie Biura Prasowego jest prezentowany jako specjalista od zamówień publicznych. Warto przypomnieć, że zapowiadany przez wiceprezydenta Borowczaka wielopoziomowy parking w centrum miasta do dziś nie powstał, wniosek na rewitalizację śródmieścia przepadł i nie otrzymał dofinansowania zewnętrznego, a faworyzowane Centrum Przesiadkowe ma być znacznie mniejsze od pierwotnie planowanego.

Zadania gospodarcze, pozyskiwania środków zewnętrznych i związane z gospodarką komunalną są w gestii pierwszego zastępcy prezydenta, który pracę w Urzędzie Miejskim formalnie rozpoczyna od 1 grudnia 2016r. Zastępców powołuje i odwołuje prezydent miasta.

komunikat