Amfetamina, marihuana, kokaina, haszysz i tabletki ekstazy. To wszystko mieli dwaj Ostrowianie. 25-latek trafił już na trzy miesiące do aresztu. Z kolei wobec 18-latka sąd zastosował dozór policyjny.

W mieszkaniu 25-latka policjanci znaleźli różnego rodzaju substancje zabronione oraz wagi, które mogły służyć do ich porcjowania.
Wszystko trafiło do laboratorium. Policjanci ustalili, że 25-latek posiadał łącznie blisko pół kilograma niedozwolonych substancji, w tym ponad 130 sztuk tabletek ekstazy. Z kolei u młodszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli blisko 60 gramów amfetaminy, 80 sztuk tabletek ekstazy i blisko 40 gramów marihuany.

Kryminalni zabezpieczyli również w mieszkaniu 25-latka blisko 4 tysiące złotych, które mogły pochodzić z nielegalnego narkobiznesu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim i Policji zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec 18-latka dozór Policji.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.