6 placów zabaw od Nivei może powstać w Wielkopolsce – to zasługa mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w akcję głosowanie na podwórko Nivea 2016. Głosowanie co prawda trwa do 30 czerwca br., ale do finałowej 40 trudno będzie „dobić” Ostrowowi Wielkopolskiemu (dziś na 199 pozycji). Szans na budowę placu nie ma także Odolanów, Kalisz i Raszków. W finałowej 40 są: Szamocin, Przedecz, Tarnówka, Koło, Śrem i Komorniki.

nivea

Jak czytamy na portalu miejskim internetowe głosowanie w konkursie „Podwórko Nivea” ruszyło w maju i potrwa do 30 czerwca br. Miasto nie wskazało swojej lokalizacji, tylko poparło propozycję zgłoszoną –  po raz kolejny – przez Ostrowską Spółdzielnię Mieszkaniową, która zgłosiła lokalizację przy ulicy Mertki. – Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim nie chcąc dzielić głosów ostrowian zdecydował, by nie zgłaszać własnego miejsca na „podwórko”, wesprzeć za to ostrowską spółdzielnię w promocji wybranej przez nią lokalizacji – czytamy w notce prasowej.

W 2013 roku miasto zgłosiło do pierwszej edycji konkursu Nivea ostrowski Park 600-lecia.  Dzięki zaangażowaniu miejskich wydziałów odpowiedzialnych za promocję i skutecznemu zachęcaniu mieszkańców do głosowania – Ostrów Wielkopolski znalazł się w finałowej grupie miast, w których koncern pobudował plac zabaw. Miasto ze swej strony musiało przygotować i ogrodzić teren.

Internauci byli także niezawodni w drugiej podobnej akcji internetowej – organizowanej przez koncern Milka – „Moje miasto się przytula”. Ostrów Wielkopolski pokonał ponad 300 miejscowości i znalazł się w finałowej trójce najbardziej „przytulaśnych” miast w Polsce. W finale Milka zorganizowała w Parku Miejskim strefę zabw i koncert, podczas którego wystąpiła Budka Suflera.

2016-06-24 ok24.tv