Oddział Neonatologii ostrowskiego szpitala, na który trafiają wcześniaki i noworodki z problemami zdrowotnymi zostanie rozbudowany. Do końca bieżącego roku powinny zakończyć się prace budowlane, a dzięki inwestycji oddział zyska kolejne stanowiska do intensywnej opieki nad dziećmi.

zdjecie

– ‘’Umowa na realizacje tej inwestycji została już podpisana. W naszym szpitalu leczymy noworodki z terenu Wielkopolski, a nawet z zachodniej części Polski. Ze względu na wzrost liczby dzieci potrzebujących pomocy musimy iść z duchem czasu i zapewnić godziwe warunki. Inicjatywa nasza zyskała akceptację Zarządu Powiatu i wyasygnowaliśmy środki na ten cel. Ruszamy z realizacją, która w ciągu 6 miesięcy powinna zostać zakończona’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Po zakończeniu budowy ostrowska neonatologia, która ma najwyższy stopień referencji, wzbogaci się o ok. 400 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdzie się tam osiem pełnych stanowisk do intensywnej terapii dla noworodków najciężej chorych oraz zaplecze diagnostyczno-terapeutyczne i socjalne. Inwestycja zabezpieczy na najbliższe lata potrzeby oddziału.

W 2015 roku na oddziale leczonych ok. 1800 noworodków, z czego 300 pochodziło spoza regionu. Liczba porodów w ostrowskim szpitalu ma tendencję zwyżkową.

zdjecie

Wartość inwestycji 1,3 mln zł. Pieniądze na rozbudowę pochodzą ze środków własnych szpitala.

– ‘’Kiedy w 2011 roku spotkaliśmy się z dziennikarzami mówiliśmy o bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala, o staraniach, żeby ta placówka przetrwała. Dziś sytuacja się zmieniła. Świadczy o tym fakt, że z budżetu szpitala możemy wesprzeć różne działania inwestycyjne. To świadczy o tym, że szpital się rozwija. Ważne jest, że staramy się szukać nowych przestrzeni do zagospodarowania po to, by kontrakt był coraz wyższy’’ – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski.

2016-07-25 ok24.tv