Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymają nowoczesne laboratorium biologiczne. Młodzież wygrała je w konkursie „30 laboratoriów na 30-lecie firmy ADAMED”.

Lekcje biologii i chemii bez doświadczeń są jak kurs prawa jazdy bez samochodu. Dlatego od kilku lat w III LO realizowany jest autorski program „Laboratorium biologiczno-chemiczne” dla uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznym. Można nauczyć się teorii, ale frajdy nie ma w tym żadnej.

zdjecie

Z tych powodów firma Adamed na swoje 30-lecie wyposaży 30 szkół w nowoczesne pracowanie laboratoryjne. O tym gdzie trafi sprzęt zdecydował konkurs dla uczniów i ich nauczycieli. Zadaniem konkursu było przygotowanie 2-3 minutowego wideo z lekcją edukacyjną wraz z scenariuszem zajęć. Uczniowie klasy Ib (obecnej II b) wraz z nauczycielami chemii Katarzyną Więcławik i biologii Jackiem Pawłowskim przystąpili do konkursu realizując film pt. „Od azotu do obiadu – jak to możliwe?”. Kapituła konkursowa kierowała się m.in.: oryginalnością, kreatywnością, poprawnością merytoryczną i liczbą głosów nadesłanych przez internautów. 30 września ogłoszono wyniki – film z III LO znalazł się w gronie zwycięskich laureatów!

zdjecie

Film pokazał, że nauka wcale nie jest nudna, a naukowe zagadnienia można przedstawić w kreatywny i nieszablonowy sposób – napisali autorzy projektu.

2016-10-03 ok24.tv