Kleryków miał wyświęcać biskup kaliski Edward Janiak. Po filmie Sekielskich zdecydowano, że zrobi to biskup senior Stanisław Napierała…
Dzień przed uroczystością Biuro Delegatury Konferencji Episkopatu Polski ds. dzieci i młodzieży zdecydowała, że Janiaka zastąpi w sobotę kaliski biskup senior Stanisław Napierała. Po ogłoszeniu tej wiadomości, Andrzej Hurny, który jako dziecko był molestowany przez ks. H., poinformował w mediach społecznościowych, że Napierała również doskonale wiedział o przestępczej działalności duchownego. „Do niego skierowała moja mama listy z informacją o molestowaniu!” – napisał na Facebooku Hurny.

– O tym, że mój syn został skrzywdzony przez księdza H., osobiście powiedziałam biskupowi Napierale. To miało miejsce w 2003 lub 2004 r., dziś już dokładnie nie pamiętam – powiedziała w rozmowie z Onetem Ewa Hurna, matka jednej z ofiar ks. Arkadiusza H. W sobotę bp Stanisław Napierała poprowadził w zastępstwie bpa Edwarda Janiaka uroczystość wyświęcenia kleryków w kaliskiej katedrze.

Zmiana celebransa miała wyciszyć skandal, pytany o sprawę sam bp Napierała zalecił pytającym modlitwę…