Kryminalni z Ostrowa zatrzymali mężczyznę narkotykowego handlarza. W trakcie działań przejęli blisko 1,5 kilograma amfetaminy, ponad 0,5 kilograma marihuany i 300 gramów MDMA. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Za przestępstwo o które jest podejrzany 29-latek grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

30 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Z ich informacji wynikało, że może on posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci dotarli do miejsca, w którym mężczyzna posiadał narkotyki. Na widok policjantów, 29-latek rzucił w ich kierunku pakunek zawinięty w czarną folię i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał przy sobie amfetaminę. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń ujawnili kolejne narkotyki, marihuanę i MDMA. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 2,5 kilograma 0środków odurzających i substancji psychotropowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również u 29-latka kilka tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw narkotykowych. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może trafić do więzienia nawet na 10 lat.