Obiekt w rewitalizowanej fabryce fortepianów przyjmie gości już w grudniu 2018 roku. Calisia One to kompleks biurowo-hotelowo-kulturalny. Jego inwestorem jest FB Antczak. Deweloper buduje pierwszy w regionie hotel Hampton by Hilton. Wnętrza obiektu ozdobią m.in. czarno-białe zdjęcia Kalisza. Będą też detale nawiązujące do zabytkowej fabryki fortepianów.

Umowę franczyzową z marką Hilton Worldwide firma FB Antczak podpisała w lipcu 2016 roku. – Kaliski hotel będzie jednym z 13 planowanych w Polsce pod tą marką i dołączy do ponad 4,7 tys. obiektów hotelowego giganta w 104 krajach – mówią przedstawiciele FB Antczak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hampton by Hilton Kalisz to ponad 6 tys. mkw. powierzchni z ponad 100 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, spa oraz basenem. Oprócz części hotelowej w kompleksie Calisia One zaplanowano także przestrzeń biurowo-usługową o powierzchni 4 tys. mkw. Będzie tu też zielony dziedziniec wraz z zapleczem handlowo – gastronomicznym.

Inwestycję zaprojektowała pracownia MODOarchitektura z Poznania. Jak podkreśla Ewa Wereszczyńska z pracowni Molecularch, projektantka wnętrz w Hampton by Hilton Kalisz, to właśnie lokalizacja z ogrodem i kontekst historyczny stanowiły największą inspirację.

– Zależało mi, by świeżość i spokój zieleni oraz dostojność i duch otoczenia przenikały wprost do hotelu, dając poczucie ponadczasowej elegancji i harmonii – opowiada Ewa Wereszczyńska. – Ta idea towarzyszyła mi na etapie pracy twórczej, czego odzwierciedleniem są kolory w pokojach: spokojna zieleń oraz barwy natury: beże, brązy. Uzupełnieniem kolorystyki będą również odpowiednio dobrane wzory i subtelne tekstury prezentujące motywy natury.

Całość dopełnią czarno białe zdjęcia Kalisza oraz detali zabytkowej fabryki fortepianów. Pokoje hotelowe o wymaganych przez markę Hilton powierzchni 21 mkw. to moduły typu: Flex z podwójnym łóżkiem i rozkładaną sofą

 

Będą też specjalne pokoje przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy pokój będzie miał m.in. łazienkę z prysznicem, duże lustro w przedpokoju, miejsce do pracy, sejf, zestaw prasowania, darmowy internet. Goście hotelowi będą mogli skorzystać m.in. ze strefy biznesowej, gdzie będą dwa stanowiska komputerowe z drukarką.

Jak podkreśla Marcin Antczak, inwestor Calisia One, wybór Hampton by Hilton przy projekcie Calisia ONE był dogłębnie przemyślany. – Marka Hampton by Hilton świetnie przyjęła się w Polsce i jest najbardziej popularną na naszym rynku ze wszystkich 13 brandów hotelowego giganta. . W naszym mieście brakowało do tej pory obiektu hotelowego tej klasy. Dzięki centralnej lokalizacji będzie to miejsce idealne dla biznesu. Jednocześnie na pewno będzie ważnym miejscem także dla potencjalnych najemców części biurowej – mówi Marcin Antczak.

2017-10-23 ok24.tv