Hotel Hilton oraz Centrum Kultury i Biznesu powstaną w budynku dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia”. Firma Budowlana Marek Antczak, która kupiła obiekt zdradziła właśnie plany związane z jego zagospodarowaniem. Zamierza zainwestować w to przedsięwzięcie 25 milionów złotych.

1HWtHNuAFWg56cjETB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

– Planowana rewitalizacja obiektu będzie realizowana głównie pod kątem nowych, szeroko rozumianych funkcji wspierających rozwój biznesu. Znajdą tu miejsce strefy biurowe, hotelowe oraz kulturalne – informuje Maciej Garbowicz, przedstawiciel Firmy Budowlanej Marek Antczak w Kaliszu. – W wewnętrznej części dziedzińca, poza parkingami, planujemy zrealizować miejsce spotkań i koncertów z niewielkimi akcentami usługowo-gastronomicznymi.  W tym miejscu należy wspomnieć , że w ostatnich dniach pomysłodawca koncepcji rewitalizacji , pan Marcin Antczak w imieniu naszej firmy podpisał LOI z przedstawicielami  grupy   Hilton Worldwide , która to będzie  partnerem przy realizacji  funkcji  hotelowej.

Firma dodaje, że w najbliższych dniach prowadzone będą dalsze konsultacje z lokalnymi instytucjami niezbędne do opracowań projektowych oraz komercjalizacji obiektu.

„Calisia” została kupiona przez firmę Antczak w październiku br. za kwotę 3 675 000 zł. Biznesmen planuje zainwestować w obiekt 25 milionów złotych.

2015-12-15 ok24.tv za faktykaliskie.pl