– Król jest nagi – w kwestii likwidacji spółki Holdikom – stwierdził na sesji radny Wojciech Matuszczak. Dotycvzy to szumnych zapowiedzi kampanijnych dotyczących szybkiej likwidwacji spółki Holdikom. Na jednej z konferencji prasowych ówczesny przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Holdikom Tomasz Lewandowski podkreślał, że pieniędzy na bieżącą działalność spółki miało zabraknąć w maju 2015r. W kampanii wyborczej była mowa o szybkiej likwidacji spółki Holdikom,  kandydatka Beata Klimek mówił,a że ma wszystko wyliczone, przeliczone, że długo zajmowali się tym eksperci, którzy dokładnie wyliczyli koszty likwidacji spółki Holdikom.

W trakcie kampanii prezydenckiej Prezydenty Jarosław Urbaniak zwracał uwagę, że likwidacja Holdikomu nie jest taka prosta, jak się wydaje, ponieważ m.in. Holdikom jest właścicielem działki, na której jest pobudowany Ostrowski Park Przemysłowy, a OPP otrzymał unijne wsparcie, co oznacza m.in. trwałość projektu. To nic innego jak konieczność braku zmian m.in. w strukturze właścicielskiej.

Część pracowników spółki Hodlikom ma szansę znaleźć zatrudnienie w Ostrowskim Park Przemysłowy,. To oznacza raczej zmianę pracodawcy niż realna restrukturyzację.

2015-06-29 ok24.tv