Przez lata byłaFabryka Fortepianów i Pianin “Calisia”. teraz w pofabrycznym budynki powstanie Hotel Hilton. Firma Budowlana Antczak, która jest właścicielem obiektu,  podpisała list intencyjny z grupą Hilton Worldwide.

kalisz-calisia

– Rewitalizacja obiektów historycznych i adaptacja ich wnętrz dla potrzeb biznesu to trend, który w branży nieruchomościowej istnieje od kilku lat. Wiele przykładów takich realizacji znajdziemy w stolicy – spójrzmy na takie projekty jak Ufficio Primo, czy też kompleks Dzielna 60. Zakup niszczejącej Fabryki Fortepianów i Pianin „Calisia” ma wymiar symboliczny. Przed laty było to prężnie działające przedsiębiorstwo, które produkowało wysokiej jakości instrumenty, pożądane na całym świecie. Decydując o dostosowaniu tej nieruchomości do potrzeb biznesu, chcemy przywrócić jego dawną świetność i dobrą sławę- mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Firma Budowlana Antczak kupiła “Calisię”za 3 miliony 675 tysięcy złotych. Właściciel nie wyklucza,  że w obiekcie najdzie się również miejsce na  salę pamięci poświęconą historii firmy oraz rodziny Fibigerów.

2016-10-11 ok24.tv