Marian Kupijaj nie jest już prezesem Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Decyzja o odwołaniu prezesa Rada Nadzorcza spółki podjęła dzisiaj w godzinach porannych, wyznaczając na to stanowisko dotychczasowego prezesa CRK Energia Jana Grześkowiaka.

Marian Kupijaj funkcję prezesa OZC pełnił od marca 2015, po tym jak w grudniu 2014 z funkcji tej został odwołany Krzysztof Stagraczyński. Wówczas zastąpił p.o. prezesa Romana Cegielnego, który powrócił na stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.

Wcześniej Marian Kupijaj działał w różnych ostrowskich spółkach komunalnych praktycznie od początku ich istnienia, jako że zaczynał swoją karierę jeszcze za czasów Mirosława Kruszyńskiego w zarządzie Holdikomu. Później był m.in. prezesem OZC (do roku 2003, odwołany ze stanowiska za czasów prezydentury Jerzego Świątka) oraz prezesem Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej (do roku 2012, odwołany ze stanowiska za czasów Jarosława Urbaniaka). W roku 2012 powrócił do Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, by po objęciu prezydentury przez Beatę Klimek ponownie objąć fotel prezesa tej spółki.

Nowy prezes – Jan Grześkowiak – to współtwórca Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w roku 1991, kogeneracji opartej na turbinie gazowej. Był prezesem OZC w kadencji Mirosława Kruszyńskiego, był także prezesem spółki Holdikom w kadencji Radosława Torzyńskiego. Zasiadał też w Radzie Nadzorczej MZK w ostatniej kadencji.

Równocześnie na zwolnione przez Jana Grześkowiaka stanowisko prezesa CRK Energia powołany został Artur Dembny – doktor nauk ekonomicznych, absolwent Zespołu Szkół Technicznych MERA ZAP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Kierował m.in. działalnością hurtową na rynku energii elektrycznej w Energetyce Kaliskiej SA, przez wiele lat zarządzał departamentem sprzedaży w Energa-Obrót SA.

2018-11-16 ok24.tv