Grzegorz Turnau – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów; pianista, kompozytor i autor tekstów, posiadający własny styl muzyczny i kompozycyjny wystąpi 21 listopada w Ostrowie Wielkopolskim podczas # Mazel Tov Festival.

Karierę rozpoczął w 1984 roku, wygrywając XX Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Wówczas rozpoczął także współpracę z Piwnicą pod Baranami, gdzie występował i współtworzył jej repertuar do 1997 roku. Od tego czasu do dziś nagrał piętnaście albumów solowych, m.in. „Naprawdę nie dzieje się nic”, „Pod światło”, „To tu, to tam”, „Tutaj jestem”, „Ultima”, „Nawet”, „Historia pewnej podróży”, „Fabryka klamek”, „7 widoków w drodze do Krakowa”. Za ostatni album otrzymał nominację do Fryderyka 2015. Jest laureatem wielu nagród, m.in.: Grand Prix Festiwalu Opole, Fryderyka (dziewięciokrotnie), Wiktora i Superjedynki (dwukrotnie). Skomponował muzykę do filmu Zakochany anioł Artura „Barona” Więcka i Niezawodny system Izabeli Szylko. Jest również autorem muzyki do ponad dwudziestu spektakli teatralnych, które reżyserowali m.in.: Tadeusz Bradecki, Katarzyna Deszcz, Jarosław Kilian, Wojciech Malajkat, Bartłomiej Wyszomirski, Zbigniew Zamachowski.

Artysta oprócz utworów znanych z wszystkich dotychczasowych płyt przedstawi m.in. swoje interpretacje pieśni Mordechaja Gebirtiga – poety i pieśniarza żydowskiego, przez całe życie mieszkającego i tworzącego na krakowskim Kazimierzu.

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie OCK i na www.kultura.pax.pl
Koncert: 21 listopada 2015 godz. 19.00 Duża Scena OCK