21 października o godzinie 20.00 w Ostrowskim Centrum Kultury (pub Mała Scena) odbędzie się spotkanie z cyklu Śladami Ostrowskich Globtroterów. Tym razem Montownia Kreatywna zaprosiła do udziału w projekcie Grzegorza Kędzierskiego, który zabierze nas w podróż do Nowej Zelandii, Indonezji i przeprowadzi z nami katamaran po wodach Atlantyku.

– Nową Zelandię zjechałem autostopem, pracując za nocleg i wyżywienie. W Indonezji spędziłem dwa miesiące, podróżując również autostopem i śpiąc u ludzi poznanych przez Internet. Zwiedziłem bajecznych sześć wysp. Na jednej z nich, wyspie kwiatów – Flores, odwiedziłem wszystkich polskich misjonarzy, którzy wyjechali z Polski pięćdziesiąt lat temu. A co robiłem na Atlantyku? Znajomy przeprowadzał łódki ze stoczni do portów nowych właścicieli. Potrzebował załogi do nocnych wacht i do prac na pokładzie. Zdecydowałem się. Płynąłem nowym katamaranem z Teneryfy do Sint Maarten na Karaibach, dalej na Bahamy i Florydę. Po wydostaniu się na ląd pojechałem poszukać policjantów z Miami i rzucić okiem na New York. To wszystko za grosze. Do zobaczenia na wyprawie .” – mówi Grzegorz Kędzierski.

DCIM100GOPRO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Śladami Ostrowskich Globtroterów
to cykl spotkań podróżniczych organizowanych przez Montownie Kreatywną od 2012 roku. Ukazuje on ludzi z pasją, spełniających swoje marzenia i kochających odkrywać Świat. Co ważne, projekt przedstawia mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego , a przez lata pojawiło się na nim ok. pięć tysięcy gości.
– Śladami Ostrowskich Globtroterów, to już kultowe spotkania, które mam przyjemność organizować i prowadzić. Ludzie których zapraszam na prelekcje, to wulkany energii, wyjątkowość goni wyjątkowość. Startujemy z nowym sezonem, będzie bardzo ciekawie, gorąco i z adrenaliną do herbaty – mówi Lena Rodger z Montowni Kreatywnej.

Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie i opowiedzieć o swojej pasji lub wyprawie zgłoś się do organizatorów spotkania – Montowni Kreatywnej, Organizator spotkania; Montownia Kreatywna
Termin spotkania: 21 października godzina 20.00 miejsce; pub „Mała Scena

2016-10-11 ok24.tv