Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 22-letni kierowca BMW, który doprowadził do zderzenia lusterkami z Audi. Był pijany i dawno nie miał prawa jazdy

W poniedziałkowy wieczór w Dziadkowie w gminie Milicz BMW zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się lusterkami z Audi, którym podróżował 22-letni mieszkaniec Milicza. Po zdarzeniu mężczyzna odjechał z miejsca kolizji udając się na jedną z pobliskich stacji paliw.

W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że 22 – letni mieszkaniec Krotoszyna posiada aktywny zakaz sądowy dotyczący kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa – kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Ponadto czeka go kara za popełnione wykroczenie drogowe – spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku ze zdarzeniem na szczęście nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.