Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w marketach na terenie powiatu krotoszyńskiego i jarocińskiego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
W maju 2021r. dyżurny krotoszyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie Krotoszyna.
Policjanci złapali pod sklepem dwóch mężczyzn, których wskazała obsługa. W pojeździe na parkingu mieli „fanty”. Nie tylko zresztą z tego marketu. Zatrzymano okazali się mieszkańcami Poznania, w wieku 43 i 46 lat.

Dzięki dalszym działaniom operacyjnym kryminalni ustalili, że ci sami mężczyźni już wcześniej kradli w innych marketach, w tym między innymi na terenie powiatu jarocińskiego. Okazało się, że łączna wartość skradzionych towarów spożywczych i chemicznych wyniosła kilka tysięcy złotych,

Sprawcy usłyszeli zarzut kradzieży i działania wspólnie i porozumieniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi, że mężczyźni w przeszłości dopuścili się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowiedzą w warunkach recydywy.

Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.