Górecznik drugim najlepszym obiektem turystyki wiejskiej w Wielkopolsce. Nagrodę odebrano podczas gali finałowej XII konkursu Urzędu Marszałkowskiego. Rodzinny Park Przygód i Edukacji zdobył wysoką drugą lokatę w kategorii „Obiekt na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, itp. wykorzystujący tradycje i walory wsi”. 
Współpracuje z wieloma podmiotami z regionu, a także z Doliny Baryczy. Na przestrzeni ostatnich 8 lat stworzyliśmy kompleksową ofertę rekreacyjno-edukacyjno-gastronomiczną. Stawiamy na edukację dzieci i na rekreację całych rodzin, bo wierzymy, że zadowolona i wypoczęta rodzina to dobro całego społeczeństwa. Filarami naszych zajęć edukacyjnych oraz warsztatów są: historia, tradycja oraz walory przyrodnicze regionu. Znajdujemy się w przepięknej Gminie Przygodzice, na obrzeżach Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Nasz najnowszy pomysł na warsztaty to kulinarna przygoda z „Pyrą i gzikiem”.  Od niespełna roku możemy poszczycić się także ofertą noclegową, która szybko uzyskała prestiżowy Certyfikat „Dolina Baryczy Poleca”. 
Kilka słów o konkursie:
Idea konkursu zrodziła się w 2007 roku przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i Wielkopolskim Towarzystwem Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej. Konkurs ma za zadanie wyłonić co roku najlepsze obiekty turystyki wiejskiej w Wielkopolsce. Ponadto laureaci i obiekty wyróżnione w konkursie będą objęte działaniami promocyjnymi – znajdą się m. in. w katalogu bezpłatnym, który będzie dostępny w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

2018-10-03 ok24.tv