Coś poszło nie tak!

Głosujmy na Jakuba Jędrzejewskiego i Michała Zwierza

Głosujmy na Jakuba Jędrzejewskiego i Michała Zwierza

Nasze motto życiowe: „Motywacją do naszej wspólnej pracy są marzenia oraz zafascynowanie fizyką, mechaniką i wszystkim co wiążę się z szeroko rozumianą techniką. Ekscytuje nas myśl o tym, że z naszych urządzeń będzie ktoś korzystać. Każdy nasz pomysł wcielamy w życie. Naszym mottem jest:„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”- Paulo Coelho.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Budowa naszego silnika mikrofalowego jest podobna do budowy silnika EmDrive autorstwa Rogera Shawyera. Jest to innowacyjny silnik, który może działać w próżni. Zasilany jest wyłącznie energią elektryczną. Głównym elementem silnika jest wnęka rezonansowa o kształcie ściętego stożka wykonanego z blachy aluminiowej, do której są doprowadzane mikrofale. Charakteryzuje się ona wysoką dobrocią, jej wymiary są zaprojektowane tak, aby zapewnić rezonans. Silnik będzie wytwarzał ciąg rzędu kilkuset miliniutonów (mN), co na Ziemi nie jest znaczącą wartością, jednak w przestrzeni kosmicznej może być z powodzeniem wykorzystywany do korygowania toru ruchu satelitów.

Jakub Jędrzejewski i Michał Zwierz. Mają po 18 lat i uczą się w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Ich pomysł pt. „Microwave Resonant Cavity Thruster (MRCT), silnik mikrofalowy” pod opieką naukową dra Pawła Sobczaka startuje w projekcie E(x)plory MŁODZI NAUKOWCY.

Chłopaki zrobili co trzeba. Teraz kolej na nas wszystkich. Głosujmy na nich w plebiscycie – klikając tutaj

2017-10-12 ok24.tv