Tydzień temu informowaliśmy, że znalazł posadę w Orlen Paliwa, dziś dowiadujemy się, jak korzystna finansowo to praca. Adam Rogacki, poseł z Kalisza i jeden z bohaterów tzw. “afery madryckiej” będąc w zarządzie państwowej spółki – jak informuje Fakt.pl – będzie zarabiał 60 tysięcy złotych zł miesięcznie.

article_article_article_IMG_8436

Orlen Paliwa to druga spółka, w której pracę znalazł poseł z Kalisza. W lutym br. Adam Rogacki został członkiem rady nadzorczej spółki PL.2012+, która zarządza Stadionem Narodowym. Według Fakt.pl, będzie tam zarabiał “tylko” 3000 zł. Jednak jego pensja w spółce Orlen Paliwa to już 60 tysięcy zł na miesiąc. Jak podsumowuje Fakt.pl, rocznie poseł ma szansę zarobić ponad 750 000 zł brutto.

Poseł z Kalisza to jeden z bohaterów tzw. “afery madryckiej”. Przypomnijmy, że jesienią 2014 roku wraz z Adamem Hofmanem i Mariuszem Antonim Kamińskim zostali wyrzuceni z Prawa i Sprawiedliwości za służbowy wyjazd do Madrytu. Wzięli zaliczki na przejazd samochodem, a ostatecznie wybrali tanią linię lotniczą. Śledztwo w tej sprawie umorzono pod koniec 2015 roku. Prokuratura oceniła, że nie doszło do oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

2016-04-13 ok24.tv za calisia.pl